Kryogénne mraziace zariadenie radu CRYOLINE®

Spoločnosť Linde má na mieru prispôsobený rad kryogénnych mraziacich a chladiacich zariadení, ktoré optimalizujú kvalitu so všetkými požiadavkami vhodnými pre každý priemyselný sektor. Rad mraziacich a chladiacich zariadení sa zákazníkom dodáva na základe prenájmu. Kontaktujte nás, aby sme zistili, aké zariadenie je pre vaše požiadavky optimálne.

CRYOLINE CF.Cabinet freezer.

CRYOLINE CF – skriňová mraznička

CRYOLINE® CF je kryogénny mraziaci box na potraviny, vhodný pre malé vsádzkové prevádzky, kde sa vozíky na potraviny vkladajú ručne.

Zaisťuje veľkú flexibilitu pre rôzne potravinárske výrobky, ako aj krátke a dlhé lehoty uchovávania.

Mraznička je k dispozícii v niekoľkých modeloch a veľkostiach a môže pracovať s kvapalným dusíkom (LIN) alebo oxidom uhličitým (LIC).

View of the CRYOLINE XF spiral freezer

CRYOLINE XF – vysoko výkonná špirálová mraznička


Zariadenie CRYOLINE ® XF je skonštruované pre vysoké výkony od 2 500 do 7 500 kg/h mrazených produktov.

Jeho patentovaná technológia poskytuje až dvojnásobnú rýchlosť prenosu tepla oproti štandardným mechanickým špirálovým mrazničkám, vďaka čomu je dvakrát výkonnejšie.

Zariadenie CRYOLINE XF prináša menšie rozmery, vyššiu výrobnú kapacitu a je efektívnejšie ako štandardné mechanické špirálové mrazničky.

Je vhodné na výrobky s vysokou teplotou a vysokou vlhkosťou, napr. varenú hydinu, morské plody a hotové jedlá.

CRYOLINE CW. Dual-purpose freezer.

CRYOLINE CW – viacúčelová mraznička

Zariadenie CRYOLINE® CW predstavuje univerzálnu, viacúčelovú kryogénnu mrazničku, ktoré ľahko prepína medzi režimom IQF (individuálne rýchle zmrazenie) a štandardnou tunelovou mrazničkou s plochým dopravným pásom.

Využíva regulovateľnú vibračnú technológiu CRYOWAVE, ktorá poskytuje nastaviteľné miešanie/vznos mrazeného produktu pre optimálne IQF potraviny a zároveň zaisťuje schopnosť fungovať ako štandardný tunel pre mnoho ďalších druhov potravín rôznych tvarov a veľkostí.

Mraznička je k dispozícii v rôznych modeloch a šírkach pásov s typickou dosiahnuteľnou rýchlosťou výroby 500 – 2 700 kg/h."
View of CRYOLINE SC cryogenic freezer, Still life.

CRYOLINE SC – lineárna tunelová mraznička


Pri výrobkoch, s ktorými sa ťažko manipuluje, sa používa lineárna tunelová mraznička CRYOLINE® SC s patentovaným jednorazovým fóliovým pásom.

Toto zariadenie môže pred konečným zmrazením ľahko zmraziť alebo ochladiť tekuté a/alebo marinované výrobky, prípadne nechať stuhnúť mäkké výrobky (napr. filé z rýb alebo kuracieho mäsa).

Pretože je pás jednorazový, je možné počas výrobného cyklu meniť výrobky bez toho, aby bolo nutné pás čistiť.

Ďalšou výhodou oproti sieťovým pásom je to, že fólia je hladká, čo je ideálne na spracovanie mäkkých potravín, pretože tak na nich nezostanú žiadne stopy po pásoch.

CRYOLINE MT Tunnel freezer, open front view.

CRYOLINE MT – tunelová mraznička


Zariadenie CRYOLINE® MT je lineárna, kontinuálna tunelová mraznička, ktorá používa buď tekutý dusík (LIN), alebo oxid uhličitý (LIC), v závislosti od vášho potravinárskeho výrobku a potrieb výroby.

Je v modulárnom vyhotovení a umožňuje vám rozšíriť výrobu pridaním ďalších modulov na predĺženie zmrazovacej výrobnej linky.

Je k dispozícii v niekoľkých modeloch a šírkach pásov s rýchlosťou výroby 200 – 2 500 kg/h.

CRYOLINE MT Tunnel freezer, open front view.

CRYOLINE TI (Top-down inpingement) – vysokokapacitné mraziace zariadenie

Zariadenie CRYOLINE® TI je vysoko výkonná mraznička využívajúca špeciálnu technológiu kryogénneho mrazenia vrchnej aj spodnej časti mraziaceho tunelu.

Táto modulárna tunelová mraznička poskytuje viac ako dvojnásobok rýchlosti prenosu tepla štandardných kryogénnych tunelových mrazničiek. Má menšiu veľkosť ako konvenčné kryogénne mrazničky, zaberá na výrobnej ploche menej miesta (obvykle o 40 percent menej podlahovej plochy ako konvenčné kryogénne tunelové mrazničky pre rovnakú rýchlosť výroby). Zariadenie CRYOLINE TI ponúka extrémne vysokú rýchlosť konvekčného prenosu tepla a poskytuje efektívne využitie kvapalného dusíka, čím znižuje náklady na zmrazenie.

S využitím kvapalného dusíka (LIN) ako chladiaceho prostriedku je zariadenie CRYOLINE TI vhodné na širokú škálu produktov iných ako IQF (individuálne rýchle zmrazenie) s typickým rozsahom výkonu 1 500 – 2 500 kg/h.

CRYOLINE SI freezer with closed lid

CRYOLINE SI – ponorné mraziace zariadenie

Zariadenie CRYOLINE® SI je dusíkové ponorné mraziace zariadenie, ktoré dopravuje mrazený výrobok cez dusíkový kúpeľ pre rýchle zmrazenie IQF (individuálne rýchle zmrazenie).

Je navrhnuté pre veľkoobjemové aplikácie IQF (individuálne rýchle zmrazenie), ako je zmrazovanie varenej hydiny, krájaného mäsa a kreviet.

V tomto mraziacom zariadení sa výrobok priamo ponorí do kvapalného dusíka, aby došlo k rýchlemu zmrazeniu povrchu výrobku. Zvýši sa výťažnosť produktu a znížia straty vymrazením vody. Nedochádza k zhlukovaniu/zlepovaniu mrazeného produktu, jednotlivé časti produktu sa pohybujú po dopravnom páse oddelene.

This patented freezer will produce IQF pellets in a regular size with high repeatability, opening up many possibilities for the modern food processor.

CRYOLINE PE – mraznička na pelety/jednotný tvar a hmotnosť

Toto je jediná kryogénna mraznička určená na výrobu tvarovaných potravín.

Spracovatelia s požiadavkou na rovnaké porcie zmrazených ingrediencií na omáčky, pyré, polievky a iné tekuté potravinárske výrobky môžu dosiahnuť zmrazenie jednotlivých porcií s rovnakou požadovanou hmotnosťou a jedinečnou potlačou loga.

Zariadenie CRYOLINE® PE je vhodné pre spracovateľov v potravinárskom priemysle, predovšetkým výrobcov hotových jedál, rovnako ako pre spotrebiteľské trhy.

CRYOLINE CWI Freezer, side front angle II, closed

CRYOLINE® CWI 

Zariadenie CRYOLINE ® CWI je inovatívna mraznička IQF (individuálne rýchle zmrazenie), ktorá v sebe spája výhody miešania výrobku/pohybu výrobku vo vznose a vysokou rýchlosťou prietoku kryogénneho plynu, čo zákazníkom poskytuje nové úrovne flexibility a produktivity. Zariadenie CRYOLINE CWI umožňuje zákazníkom využiť vyššie rýchlosti prenosu tepla a maximalizovať tak výkon zmrazovania. Zákazníci teraz môžu s rovnakou veľkosťou stroja a pôdorysom zmraziť viac produktov, alebo je možné dosiahnuť rovnakú výrobnú kapacitu zmrazovania s menším rozmerom stroja, ktorý vyžaduje menej podlahovej plochy.  Je ideálne na mäso, morské plody a výrobky IQF, ako sú krevety, porciované kurča, klobásy, mäsové guľky, cestoviny, obloha na pizzu, ovocie a zelenina.

Small capacity spiral freezer, Unterschleißheim

CRYOLINE CS – kompaktná špirálová mraznička

Zariadenie CRYOLINE ® CS je kryogénna, špirálová mraznička.

Poskytuje vysokú výrobnú kapacitu na malom priestore a je vhodné pre širokú škálu potravinárskych výrobkov.

Zariadenie CRYOLINE CS cieli na zákazníkov strednej veľkosti s typickou dosiahnuteľnou rýchlosťou výroby 1 200 – 2 400 kg/h."

Pro oblast Čech  

Ing. Petr Ťopka  

e-mail:petr.topka@linde.com  

Tel:+420 731 608 791

Pro oblast Moravy a Slovenska 

Ing. Zbyněk Šturma 

e-mail:zbynek.sturma@linde.com 

Tel:+420 731 608 783

Have a question for our experts?