fish

Riešenia a služby akvakultúry

Náš produktový rad SOLVOX® ponúka širokú škálu systémov na rozpúšťanie a distribúciu kyslíka pre modely sladkej, slanej a brakickej vody.

Webinár zdarma

Technické plyny ve výrobe a distribúcie vína

Zjistit více

Pokrýva celú škálu možností dodávky kyslíka, od tlakových fliaš až po voľne položené. Preto vám môžeme odporučiť najvhodnejšiu schému kŕmenia a kontrolný systém pre vaše potreby a pre systém akvakultúry, ktorý vlastníte:
•    Systémy na usmerňovanie toku
•    Recirkulačné systémy
•    Klietkové systémy
•    Núdzová a záložná oxygenácia
•    Preprava rýb
•    Kúra na odčervovanie

Výhody SOLVOXU, na ktoré sa môžete spoľahnúť:
•    Cenovo výhodná a flexibilná ochrana pred deficitom kyslíka počas maximálnej spotreby a počas obdobia rastu
•    Zabezpečiť optimálny rast a zdravie rýb
•    Zníženie stresu rýb počas liečby liekmi a antiparazitárnou liečbou (napríklad proti amébám)
•    Optimalizácia prepravných podmienok pre živé ryby;
•    výšená produktivita a ziskovosť pre akvakultúrne farmy

SOLVOX®A - Nízkotlakový difúzor Venturiho trubice

Nízkotlakový difúzor kyslíka pre slanú a brakickú vodu, ktorý dokáže okysličiť celý vodný tok
SOLVOX ® A je nízkotlakový difúzor kyslíka pre slanú a brakickú vodu, ktorý možno použiť v akomkoľvek akváriu. Táto flexibilná a patentovaná rozpúšťacia jednotka je zvyčajne integrovaná do potrubného systému na okysličenie celého prúdu vody vstupujúceho do bazéna. Pri väčších bazénoch alebo kanáloch inštalácia niekoľkých jednotiek SOLVOX A zabezpečí rovnomernú distribúciu rozpusteného kyslíka v celom bazéne.

SOLVOX B & SOLVOX CD - Vstrekovacia hadica a keramický difúzor

SOLVOX ® B je flexibilné okysličovacie riešenie za prijateľnú cenu, ktoré nevyžaduje žiadny zdroj energie okrem tlakovej kyslíkovej nádrže, je ideálne pre situácie vyžadujúce núdzové okysličenie. SOLVOX B je kvalitná perforovaná hadica, vždy pripravená na okysličenie vody. Keď sa aktivuje prívod kyslíka, otvoria sa perforácie na hadici injektora, aby sa uvoľnil kyslík vo forme malých bubliniek. Ak už kyslík nie je potrebný, prívod kyslíka sa preruší a perforácie sa uzavrú.
SOLVOX CD je vysokovýkonné zariadenie na rozpúšťanie kyslíka vyrobené z hliníka. Je ideálny na poskytovanie dodatočného okysličovania jednotlivých bazénov alebo kanálov a na poskytovanie kyslíka v núdzových prípadoch. Keramické difúzory SOLVOX CD produkujú plyn vo forme mikrobubliniek, ktoré sa rozpúšťajú pri nízkom tlaku a ktoré môžu tiež prispieť k prevzdušneniu/prečisťovaniu nežiaducich plynov.

Kónický tlakový difúzor SOLVOX®C

SOLVOX ® C je tlakový difúzor pre sladkú a morskú vodu. Navrhnutý na zvýšenie koncentrácie kyslíka vo vode je vyrobený z korózie odolného plastu vystuženého sklenenými vláknami (GRP) s vysoko kvalitnými nerezovými armatúrami. Rôzne dizajnové inovácie SOLVOX® C zabezpečujú účinnosť prenosu takmer 100 %. Keď voda a plyn vstupujú do kužeľa SOLVOX® C cez vrch, prúd vody núti vodu intenzívne sa premiešať s bublinkami kyslíka. Keď sa priemer kužeľa zväčšuje, rýchlosť sa znižuje. Malé bublinky plynu, ktoré ešte nie sú úplne rozpustené, stúpajú vo vnútri kužeľa v opačnom smere ako prúdenie vody smerom nadol, takže z kužeľa je dnom vypúšťaná len voda bez bubliniek plynu. Pretože kužeľ SOLVOX®C pracuje pri vysokom tlaku, koncentrácia rozpusteného kyslíka môže výrazne vzrásť nad normálnu úroveň nasýtenia.


SOLVOX® DropIn - okysličovacie riešenie pre ryby na požiadanie

SOLVOX ® DropIn je nové, efektívne a ľahko implementovateľné riešenie na okysličovanie klietok. Je vhodný ako pre kontinuálne okysličovacie schémy, tak aj pre krátkodobé aplikácie, ako sú medikamentózne alebo odčervovacie kúry. Toto inovatívne riešenie okysličovania, patentované, pozostáva z ponorného čerpadla, patentovaného systému rozpúšťania a distribúcie kyslíka, vybaveného Venturiho tryskou. Pomocou malého žeriavu sa SOLVOX DropIn ľahko spustí do vody do požadovanej hĺbky. Funguje tak, že nasáva vodu cez dno ponorenej jednotky a zmiešava ju s kyslíkom.
SOLVOX DropIn je navrhnutý pre jednoduchú manipuláciu a obsluhu, vďaka čomu je ideálny na odčervenie v uzavretých klietkach. Odstraňuje ťažkosti s pohybom perforovaných hadíc po podlahe klietok a zároveň zvyšuje účinnosť okysličovania vďaka inovatívnemu systému rozpúšťania a distribúcie.

SOLVOX® OxyStream

SOLVOX® OxyStream je nízkotlakový okysličovací systém pre morskú vodu, brakickú vodu a sladkú vodu.

Systém je patentovaný, univerzálny a pomocou nastaviteľného prietokového režimu okysličuje vodu a rovnomerne ju distribuuje v akváriu. Tento režim prispôsobuje rýchlosť obehu druhu a veľkosti rýb. SOLVOX OxyStream je vybavený indikátorom prietoku, ktorý vám poskytuje kvantitatívny prehľad o prietoku vody v každej nádrži.

Mikrobubliny vytvorené SOLVOX OxyStream umožňujú nielen oveľa efektívnejšie rozpúšťanie kyslíka, ale tiež znižujú koncentráciu rozpusteného dusíka a celkový tlak plynu vo vode. To často eliminuje potrebu externých odplyňovacích jednotiek.

SOLVOX OxyStream dosahuje maximálne rozpúšťanie kyslíka na úrovni asi 15‰ slanosťou a vyžaduje tlak iba 0,05-0,2 baru na okysličenie vody, odstránenie dusíka a vytvorenie optimálnej hydrodynamiky akvária. Mechanizmus dodávky nízkeho tlaku robí systém energeticky veľmi  účinným.

V prípade inštalácií sladkej vody možno SOLVOX OxyStream kombinovať so SOLVOX C, aby sa naplnili aj tie najvyššie požiadavky na okysličovanie.

SOLVOX OxyStream, inštalovaný v priamych a/alebo recirkulačných akvakultúrnych systémoch, je teraz kompatibilný aj s veľmi veľkými pozemnými výrobnými projektmi. Trhová dynamika naznačuje silný rast alebo výrobné projekty po spánku, ako aj zariadenia, ktoré umožňujú plný rast lososov a iných lososovitých rýb s vysokou hodnotou vo veľkých rybníkoch s priemerom až 30 metrov.

So SOLVOX OxyStream spĺňame požiadavky priemyslu na nákladovo efektívne riešenia okysličovania v týchto rýchlo rastúcich segmentoch akvakultúry. Naše portfólio je dodávané buď prostredníctvom dodávateľa ako súčasť kompletného riešenia chovu rýb alebo priamo chovateľom rýb.

Rozdeľovač prietoku SOLVOX® Stream

SOLVOX Stream je prietokový distribútor, ktorý vytvára lepšie prostredie v rybníkoch na zlepšenie zdravia rýb. Optimalizuje hydrodynamické podmienky v bazéne a zaisťuje homogénnu distribúciu okysličenej vody v bazéne. Navyše prispôsobuje rýchlosť pohybu druhu a veľkosti rýb.

SOLVOX® Stream je navrhnutý na použitie v kombinácii s inými okysličovacími zariadeniami, ako je SOLVOX® A, čím poskytuje optimálne a kompletné riešenie okysličovania a distribúcie kyslíka.

SOLVOX® Stream funguje tak, že vytvára rovnomernú tlačnú silu vo vodnom stĺpci bazéna, čím zaisťuje efektívne samočistenie odpadu, ako je prebytočné krmivo a rybie exkrementy.

SOLVOX Stream je produkt na mieru, ktorý je možné prispôsobiť požadovaným prietokom vody od 50 l/min do 20 000 l/min. Pre vyššie prietoky vody sa odporúča použiť dve alebo viac prípojok na jeden bazén, čím sa zabezpečí väčšia prevádzková flexibilita. Je vybavená integrovaným indikátorom prietoku vody, takže budete vždy vedieť, koľko vody sa dostáva do bazéna.


SOLVOX® F - Rozvádzač kyslíka

SOLVOX ® F je skriňa na riadenie prietoku kyslíka, ktorá zabezpečuje konštantnú hladinu kyslíka v akváriách dodávaním rôznych množstiev kyslíka v rôznych časoch. Umožňuje flexibilne prispôsobiť prietok kyslíka k zmenám hustoty obyvateľstva, k režimu kŕmenia, k teplote atď. Technológia dávkovania SOLVOX ® F vám umožňuje zvýšiť hustotu populácie pri zabezpečení optimálneho pomeru konverzie krmiva, ale aj najvyššej miere prežitia pri optimálnych reprodukčných podmienkach. Pre zabezpečenie stáleho napájania je riadiaca skriňa vybavená funkciou núdzového okysličovania. V prípade výpadku prúdu sa elektromagnetické ventily automaticky otvoria a uvoľnia kyslík do núdzového potrubia.


Kyslík pre akvakultúru – možnosti dodávky

Aby sme vyhoveli individuálnym potrebám, ponúkame celý rad možností dodávky kyslíka – od tlakových fliaš až po voľne položené, pričom našu ponuku doplňujeme o profesionálne služby prispôsobené potrebám farmárov v oblasti akvakultúry. Priemyselné plyny môžu byť dodávané zákazníkom prostredníctvom širokej škály možností, vrátane tlakových fliaš. Tlak, objem a prietok sú kľúčovými faktormi, ktoré je potrebné zvážiť pri určovaní najvhodnejšieho a cenovo najefektívnejšieho spôsobu dodávky plynu pre vás.


Pro oblast Čech  

Ing. Petr Ťopka  

e-mail:petr.topka@linde.com  

Tel:+420 731 608 791

Pro oblast Moravy a Slovenska 

Ing. Zbyněk Šturma 

e-mail:zbynek.sturma@linde.com 

Tel:+420 731 608 783

Have a question for our experts?